GRAFİT ÜRÜNLER

KALIPLAR

Sürekli döküm kalıpları olarak bilinen yüksek kaliteli grafitler alüminyum, bakır, pirinç ve bronz biyet dökümünde kullanılmaktadır. Isı dayanımı ve kimyasal direnci yüksek olduğu ve defalarca kullanılabildiği için farklı sektörlerde de döküm kalıbı olarak tercih edilir. Yoğunlukları 1,80 gr/cm3 ve üzeridir.

PLAKALAR

Alüminyum ekstrüzyon ve cam işleme gibi sanayinin çeşitli kollarında kullanılan kaydırma amaçlı grafitlerdir. İstenilen ölçülerde kesilerek hazırlanır. Yoğunluk aralığı 1,65-1,90 gr/cm3 olan grafitler aynı zamanda yüksek ısıya dayanıklı iyi bir iletkendir.

BLOKLAR

Grafit parça üretiminde kullanılan yarı mamül ürünlerdir. Müşteri talebine göre tornalarda işlenerek ya da testerelerde kesilerek nihai ya da ara ürünlere dönüştürülebilir. Ekstrüze ve izostatik tiplerde, köşeli veya silindir şeklinde olabilir.

GAZ GİDERME ROTOR VE MİLLERİ

Alüminyum döküm gaz giderme için kullanılan degazer makinaları aparatlarıdır. Standart ya da özel ölçülerde üretilebilir. Tesisimizde uyguladığımız çeşitli yöntemlerle oksidasyon dayanımı en üst seviyeye çıkarılır ve yüksek performans alınması sağlanır.

ÇUBUKLAR

Bir çok farklı alanda kullanılmakta olan grafit çubuklar müşteri talebine göre uygun malzemeden üretilir. Standart olarak 6,8,10,12,14,16,18,20mm çaplarında ve 200mm boyunda hazırlanıp stoklanmaktadır.

RİNGLER

Özellikle alüminyum biyet döküm kalıplarında kullanılan grafit ringler, müşteri talebine göre farklı alanlarda kullanılmak üzere de üretilebilmektedir. Ürünlerimizin ölçü hassasiyeti ve yüzey kalitesi üst düzeydedir.

GAZ GİDERME İÇİN DALDIRMA ÇANI

Degazer tabletlerle gaz giderme yapılan dökümhanelerde tabletleri pota tabanına batırabilmek için kullanılan aparatlardır. Mil ve çan olarak iki parçadan oluşur. Alaşımın etkilenmemesi için grafit kullanımı önerilmektedir. Standard ölçü; çap 60x1100mm’dir. Özel ölçüler üretilebilir.

MANUEL GAZ GİDERME APARATI

Degazer makinası olmayan dökümhanelerde direk tüplere montajı yapılabilecek şekilde üretilen grafit mil ve nozüllerdir. Bu sayede verimli gaz giderme yaparken sıvı metal alaşımının bozulması da engellenmiş olur. Standard ölçü çap 60x1000mm

GRAFİT GRANÜL VE TOZ

Özellikle demir çelik sektöründe karbon verici olarak kullanılan granüller farklı tane boyutlarında üretilebilir. Toz grafit ise yağlı ve yağsız olmak üzere iki tiptir. Dökümhane ve preshanelerde kullanılmaktadır.

TERMOKUPL KORUYUCU

Sıvı metale daldırılarak kullanılan thermokupllar için koruyucu kılıflardır. Grafit kılıflar istenilen ölçülere göre üretilebilir. SiC ölçüleri çap 50 boylar 450, 600, 900 ve 1000 mm olarak Zircar markasıyla satılmaktadır.

KUYUMCU POTALARI

Değerli metallerin ergitilmesinde kullanılan dışı seramik dışı seramik kaplı grafit potalardır. İndüksiyon ocaklarında çalışabilecek özel tip grafitlerden üretilmektedir.

GRAFİT KEPÇE

Farklı ölçülerde imal ettiğimiz hassas dökümlerde kullanılan grafitten mamül ürünümüzdür.

TERMO KAYNAK POTALARI

Termo kaynak işlemi için kullanılan grafit potalardır. Her tip pota ve yan ürünleri mevcuttur.

GRAFİT AKSESUARLAR

Müşteri talebine göre üretilebilen çeşitli parçalardır.